Gmina Białobrzegi na III miejscu w kraju wśród samorządów najlepiej wykorzystujących środki unijne

ranking-2513

Ranking Rzeczpospolitej to prestiżowy, oceniający wszystkie samorządy konkurs, tradycyjnie już po raz 10 wskazujący Miasta i Gminy, które najlepiej radzą sobie w kraju. Kolejny raz Białobrzegi znalazły się na szczycie listy rankingowej samorządów sięgających po środki unijne. Gmina Miejsko - Wiejska Białobrzegi została sklasyfikowana na 3 miejscu w  kraju, odnotowując tym samym największy sukces od czasu wejścia Polski do Unii. Miasto i Gmina Białobrzegi w 2013 roku także znalazło się na 61 miejscu w pierwszej 100 Rzeczpospolitej, a rok wcześniej uplasowało się na 92 miejscu.


ranking-samorzadow-rzeczpospolitejRanking 100 najlepszych samorządów oceniano pod kontem dbałości o rozwój Miast i Gmin oraz o standard życia mieszkańców. Spośród wszystkich Miast i Gmin w kraju na podstawie danych z Ministerstwa Finansów wyłoniono ok 600, które zakwalifikowały się do 2 etapu. W drugim etapie samorządy oceniane były m.in. poprzez dynamikę wzrostu wydatków majątkowych, wartość środków unijnych jakie wpłynęły do budżetu, dynamikę wzrostu wydatków na administrację, nadwyżkę operacyjną w stosunku do dochodu, dynamikę wzrostu dochodów i wydatków, relację nakładów inwestycyjnych, transport i łączność, ochrona środowiska itp.


Naszym wspólnym sukcesem jest to, że od kilku lat zaliczani jesteśmy do czołówki najlepiej zarządzanych samorządów. Utrzymanie wysokiego poziomu rozwoju i inwestycji na przestrzeni kilku lat wymaga niemałego wysiłku, a czasami poświęcenia przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy. Pragnę im serdecznie podziękować za ponadprzeciętne zaangażowanie i pracę na rzecz mieszkańców. Sukcesy same nie przychodzą, każdy okupiony jest poświęconym czasem i stresem ponad miarę. Tak wysokiej pozycji w rankingu nie osiągnęlibyśmy także bez wsparcia większości radnych,  wspierających rozwój naszej wspólnoty – odpowiedział na fakt  odbioru wyróżnienia z-ca Burmistrza Waldemar Olszewski. Jubileuszowa edycja rozdania wyróżnień miała miejsce 14.lipca 2014 w Warszawie.

 

DSCF1790